Σφραγιστικό νέας γενιάς σε μορφή κονίας, βινυλικής βάσης, με υαλοσφαιρίδια. Θιξοτροπικό, μηδενικής συρρίκνωσης και ισχυρής πρόσφυσης σε κάθε πορώδη ή μη επιφάνεια. Είναι υδαταπωθητικό, δεν επηρεάζεται από τον παγετό ή τη μόνιμη υγρασία, ακόμη και τα λιμνάζοντα νερά. Σφραγίζει, χωρίς να συρρικνώνεται ή να ξεφλουδίζει, κάθε ρωγμή σε σοβά ή σκυρόδεμα, καθώς και αρμούς σε πλακίδια, μάρμαρα, υαλότουβλα, κεραμίδια, διακοσμητικά τούβλα κλπ. Eκτός από την εφαρμογή με μεταλλική σπάτουλα ή στοκαδόρο, δύναται να προωθηθεί και με την ΕΙΔΙΚΗ ΚΕΝΗ ΦΥΣΙΓΓΑ ή με το πολυχρηστικό πιστόλι προώθησης DUROSEAL 600 της DUROSTICK. Χρωματίζεται με χρωστικές DUROCOLOR POWDER-C σε αναλογία 3% κατά βάρος, δημιουργώντας 96 ανεξίτηλες αποχρώσεις ή βάφεται με πλαστικά και ακρυλικά χρώματα, 24 ώρες μετά την εφαρμογή του.
Kατατάσσεται ως επισκευαστικό κονίαμα στην κατηγορία PCC R2 κατά EN 1504-3.
ΓΕΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
Κατανάλωση
Ενδεικτικά 250gr καλύπτουν 6 τρέχοντα μέτρα αρμού διαστάσεων 5x5mm
Συσκευσία
250gr, 5kg
Χρώμα
Υπόλευκο
020.03540
Ειδικοί αριθμοί αναφοράς
mpn
ΝΤΦΠ05
Εύκαμπτο, ινοπλισμένο τσιμεντοειδές σφραγιστικό για ρωγμες 1-15mm - Σακκος 5kg
check_circle
check_circle
Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies όπως ορίζεται στην πολιτική μας